Три рецепти за запеканки с картофи
Необходимите продукти:

Запеканка с кайма и картофи

Картофи – 1 кг.
Кайма – 700 гр.
Чесън – 4-5 склидки
Моркови – 3 бр.
Лук – 1 гл.
Червена чушка – 1 бр.
Доматено пюре – 50 гр.
Зехтин
Кашкавал – 300 гр.
Сол
Черен пипер
Червен пипер
Магданоз
Чубрица
Кимион


Редена запеканка с картофи шунка и кашкавал

Картофи – 3 бр.
Шунка – 300 гр.
Кашкавал – 300 гр.
Сметана – 200 мл.
Яйца – 2 бр.
Сол
Черен пипер
Магданоз
Зехтин или олио

Запеканка с картофи, гъби и бекон.

Картофи – 600 гр.
Гъби – 400 гр.
Бекон – 200 гр.
Кашкавал – 200 гр.
Сметана – 600 мл.
Масло – 100 гр.
Чесън – 5-6 склидки
Сол
Черен пипер
Магданоз
Зехтин или олио

Публикуване на коментар

0 Коментари