Шницел от кайма с гъбен сос и сметана
Необходимите продукти:

За шницелите

600гр. телешка кайма
½ глава кромид лук
10-15 солени крекери /сухар/
1 яйце
сол и черен пипер на вкус
брашно за овалване
олио за пържене

За сос:

250гр. пресни гъби печурки
½-1 глава кромид лук
1 бучка краве масло /25-30 г/
4 с.л. заквасена сметана
1 непълна с.л. натурално нишесте
1-2 ч.л. олио /зехтин/
1-2 дафинови листа
сол и черен пипер на вкус

Публикуване на коментар

0 Коментари