Зеленчукова тарталета с поширано яйце
Необходимите продукти:

300гр. брашно
150гр. краве масло
90гр. яйца
3 щипки сол
80гр. червена чушка
60гр. глава целина
150гр. домат
100гр. тиквички
80гр. моркови
100гр. патладжани
50мл. маслиново масло
50мл. доматен сок
3 стръка мащерка
1 ч.л. риган
0.25 връзка магданоз
4 листа босилек
40мл. бял винен оцет
20гр. шалот
1 ч.л. сух естрагон
1 ч.л. счукан черен пипер
2 бр. жълтъци
180мл. пречистено масло
1 щипка кайенски пипер
1 с.л. наситнен магданоз
1 ч.л. лимонов сок
2 л вода
2 с.л. оцет
4 бр. яйца

Публикуване на коментар

0 Коментари